Bydgoszcz. Półkolonie z kulturą

Dowiedzą się, na co pomagała głowa aligatora w proszku, zwiedzą od kulis teatr, sami stworzą rzeźbę - właśnie ruszyły zapisy na kulturalne półkolonie dla bydgoskich uczniów.

«- Dzieci poznają instytucje kultury i sztuki od podszewki, przy okazji sprawdzą w zabawny i wesoły sposób swoją znajomość języka angielskiego - zapowiada Daria Brodziak-Kieraszewicz z Visite, biura turystycznego organizującego półkolonie.

Uczestnicy półkolonii poznają też podstawy języka migowego, każdego dnia będą zwiedzali miasto i okolice. W programie jest m.in. wizyta w Muzeum Farmacji. Tu dzieci dowiedzą się m.in. jak apteczne panny robiły leki i na co pomagała sproszkowana głowa aligatora. Innego dnia poznają od kulis Teatr Polski i Operę Nova, wejdą też do Domu Leona Wyczółkowskiego. Kolejnego dnia - zwiedzą miasto oglądając pomniki, zajrzą też do pracowni ceramicznej, gdzie każdy będzie mógł stworzyć własną rzeźbę. W planie są też m.in. zajęcia w Family Parku.

W każdą z zabaw wplatane będą lekcje z podstaw języka angielskiego.

Półkolonie adresowane są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Odbędą się w dniach: 31 stycznia do 4 lutego w godz. 9-15. Rozpoczynać się będą codziennie w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy pl. Kościeleckich 6.

Cena zależy od liczebności grupy. Jeśli zgłosi się 20 osób - półkolonie będą kosztować 255 zł (w cenie są posiłki, opieka instruktorów, lektora języka angielskiego, bilety wstępu, warsztaty teatralne, plastyczne, językowe, język migowy). Zapisy przyjmowane są mailowo (poczta@visite.pl), telefonicznie (52 521 47 96) lub osobiście w siedzibie biura przy ul. Batorego 4/3.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego