powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Opole. Sukces "Odysei" w Krakowie

Teatr im. Jana Kochanowskiego po raz drugi w tym sezonie zdobył ważne nagrody na międzynarodowym prestiżowym festiwalu teatralnym!

Po sukcesie spektaklu "Co chcecie czyli Wieczór Trzech Króli" w reż. Michała Borczucha na XV Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (Grand Prix), "Odyseja" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego znalazła się w prestiżowym gronie najwybitniejszych polskich przedstawień teatralnych biorących udział w festiwalu "Boska komedia" w Krakowie.

Festiwal miał charakter konkursu, do którego zostaliśmy zaproszeni w gronie tak ważnych przedstawień jak m.in. spektakle Teatru Narodowego w Warszawie i Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

"Odyseja" obok spektaklu "Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej" w reż. Moniki Strzępki, stała się drugim wygranym spektaklem festiwalu, otrzymując dwie prestiżowe nagrody - za reżyserię i za scenografię.

Nagrody przyznało międzynarodowe jury w składzie: Ramin Gray (reżyser związany z Royal Court Theatre w Londynie i Odéon Théâtre National de l'Europe w Paryżu), Meiyin Wang (producent Under the Radar Festival w Nowym Jorku), Sandro Lunin (dyrektor artystyczny festiwalu Zürcher Theater Spektakel), Anna Marta Pizarro (dyrektor Iberoamerykańskiego Festiwalu Teatralnego w Bogocie), David Sefton (dyrektor artystyczny UCLA Performing Arts w Los Angeles).