powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bielsko-Biała. Banialuka dla chorych dzieci

Aktorzy Teatru Lalek Banialuka pod postacią radosnych aniołków i psotnych diabełków czterokrotnie odwiedzą Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej (pierwsze spotkanie odbyło się 1 grudnia).

Mali widzowie, dla których wizyta artystów, jest miłą odmianą od szpitalnej rzeczywistości, mają okazję obejrzeć program przygotowany specjalnie dla nich. Etiudy teatralne, wesołe wierszyki i piosenki połączone z twórczą improwizacją wywołują żywiołową reakcją i prowokują najmłodszych do interakcji z aktorami. Bezpośredni, bliski kontakt sprawia, że dzieci z radością oczekują na te spotkania, a aktorzy z wielką przyjemnością dzielą się z nimi swoją pasją.

Inną inicjatywą Banialuki i zaprzyjaźnionego przedsiębiorstwa "ANGA", które często wspiera finansowo rozmaite inicjatywy Teatru Banialuka, jest zorganizowanie bezpłatnego widowiska "Mr Scrooge" (na zdjęciu). Na przedstawienie zaproszeni zostali podopieczni domów dziecka, pogotowia opiekuńczego, placówek szkolno-wychowawczych oraz ośrodka pomocy społecznej. Potrzebujący, którym często brakuje środków na wizytę w teatrze, otrzymali bezpłatne bilety na spektakl w dniu 22 grudnia i dzięki temu będą mieli okazję obejrzeć niesłychanie atrakcyjne widowisko zrealizowane z inscenizacyjnym rozmachem, w kabaretowo-muzycznej formie. Historia Ebenezera Scrooga, który w Noc Wigilijną, za sprawą wizyty trzech Duchów przemienia się ze zgryźliwego skąpca w dobrego człowieka zapewni teatralne przeżycia, wniesie świąteczną atmosferę i zapewne na długo pozostanie w pamięci widzów.

Akcja przy wsparciu przy finansowym AQUA S.A. i "ANGA" USZCZELNIENIA MECHANICZNE Sp. z o.o.