powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Niedzielne Śniadanie w CSW

Rezydenci Zamku Ujazdowskiego zapraszają 28 listopada o g. 12 na Niedzielne Śniadanie.

Evolution Control Comitee (USA)

OPEN STUDIO - STUDIO OTWARTE

Występują rezydenci a-i-r laboratory:

Evolution Control Comitee (USA), Gwen van den Eijnde (FR/ NL), Antje Kalus (DE), Tamas Kaszas (HU), Dagmar Keller & Martin Wittwer (DE), Martha Kirszenbaum (USA/ FR), Johan Lundh (SE), Violeta Vitanowa & Stanislav Genadiev (BG)

niedziela 28 listopada, godz. 12.00-15.00

Budynek Laboratorium CSW

Studio otwarte pozwala na spotkanie artysty w momencie tworzenia. Artyści wizualni, performerzy, muzycy wychodzą ze swoich pracowni i przekształcają budynek Laboratorium w radio, fabrykę mody, ekran projekcji. Każdy z 11 uczestników trzygodzinnej akcji pracuje z innym medium: ciałem, obrazem wideo, dźwiękiem, strojem-rzeźbą, przestrzenią. Działania artystów przełamują ograniczenia czarnej sali widowiskowej i białej przestrzeni galerii. Artystów, którzy obecnie mieszkają i pracują w Zamku Ujazdowskim, będzie można poznać także osobiście, podczas moderowanych przez kuratorów-rezydentów spotkań, a także - zupełnie nieformalnie - podczas późnego śniadania przygotowanego przez kawiarnię "Szczotki Pędzle".

Podczas Studia Otwartego zobaczymy i usłyszymy:

Radio Lab Experiment - tworzoną na żywo przez The Evolution Control Committee audycję, przygotowaną we współpracy z rezydentami i zespołem air laboratory. Audycja będzie emitowana w otoczeniu CSW, gdzie odbiorniki radiowe stworzą instalację przekraczającą ramy budynku.

Występy Gwena van den Eijnde - transformację postaci, dokonującą się poprzez kostiumy - rzeźby. Tworzone przez artystę - kostiumografa i performera - stroje budują scenerię wciągającą widza w niezwykłą fikcję. Podczas rezydencji powstały nowe kostiumy - inspirowane sarmatyzmem, ludowymi wycinankami, oparte na nieoczekiwanych zestawieniach materiałów.

Unison Antje Kalus. Ten performens jest eksperymentem, w którym kilka osób zostaje przekształconych w estetycznie zdefiniowaną grupę. Artystka, która pracuje na styku architektury, mody i sztuk wizualnych, odwołuje się w nim do trwałych w jej praktyce pytań o relacje między uniformizacją i indywidualizacją, bada nasze postrzeganie napięcia między tymi stanami - w czasie i przestrzeni.

Choreografowie i tancerze, Stanislav Genadiev i Violeta Vitanova pokażą element pracy w procesie - fragment swojego nowego spektaklu tanecznego, w którym próbują zdekonstruować ruch pleców, największej części ciała, eksplorując jej ograniczenia i deformacje i w efekcie tworząc niezwykłe doświadczenie wizualne.

Projekcje wideo Dagmar Keller i Martina Wittwera (Niemcy) oraz Tamasa Kaszasa (Węgry). Pokazane prace są elementami większych projektów. W czasie niedzielnej akcji w Laboratorium zajmą powierzchnie dostępnych w budynku ekranów:

Real World Theater - (Closed for Remodeling) II niemieckiego duetu, to precyzyjna, hipnotyczna praca, z muzyką Andrew Hamiltona, która odwołując się do doświadczenia kinowego i teatralnego, w nieskończoność odsuwa spełnienie, z oczekiwań widza czyni ekran jego własnej projekcji.

Zamiast ekranu spełniającego funkcję podglądu kamer bezpieczeństwa, zobaczymy projekcję pracy węgierskiego artysty. Utopia Generator to gra z ikonografią socjalistycznych godeł.

Okazją do rozmowy z artystami po, w trakcie lub przed ich prezentacjami będzie forum prowadzone przez kuratorów-rezydentów Marthę Kirszenbaum (USA/ Francja) i Johana Lundha (Szwecja).

*Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Późno-niedzielne śniadanie przygotowane przez kawiarnię Szczotki i Pędzle - dostępne za opłatą

Więcej o artystach: www.csw.art.pl/index.php?action=air&lang=&s2=artysci

Rezydencje zorganizowane zostały we współpracy z Headlands Center for the Arts, Sausalito; Akademie Schloss Solitude, Stuttgart; Landeshaupstadt Kulturamt, Dusseldorf, Location One, Nowy Jork