powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Koncert zespołu z Palestyny

Ambasador Palestyny w Polsce pan Khaled Ghazal Soufan oraz pani Bushra Soufan mają zaszczyt zaprosić do Teatru Nowego na występ palestyńskiego zespołu pieśni i tańca Nida Al-Ard.

Zespół powstał w 2003 roku. Skupia czterdziestu palestyńskich profesjonalnych muzyków tancerzy i tancerek, pochodzących z obozów dla uchodźców palestyńskich w Syrii. Polska gościć będzie dziewiętnastu artystów. Nida Al-Ard ma w swoim repertuarze zarówno tradycyjne folklorystyczne pieśni i tańce z różnych regionów Palestyny, jak i utwory nowoczesne. Wykorzystanie współczesnych form wyrazu artystycznego sprawia, że występy Nida Al-Ard określane są mianem współczesnego teatru muzycznego, opowiadającego o tradycji i historii Palestyny, raczej niż kapeli ludowej.

Zespół brał udział w wielu spotkaniach artystycznych i był gwiazdą koncertów i spektakli teatralno-muzycznych, występował na festiwalach lokalnych, regionalnych i międzynarodowych. Koncertował w Syrii, Katarze, Rumunii, Libanie, Bułgarii i Algierii.

Wydał cztery albumy muzyczne. Piąty jest w fazie realizacji.

Dodatkowe informacje o zespole na stronie: http://www.nedaa.palestine.ro/

W programie:, palestyński taniec ludowy, pieśni weselne i muzyka ludowa, utwory na flet podwójny - Jargul.

Za pomoc w realizacji koncertu Ambasada serdecznie dziękuje Senatorowi Maciejowi Grubskiemu oraz Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

***

Koncert odbędzie się we wtorek 30 listopada w dużej sali Teatru Nowego.