powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Nowy sezon Teatru Stygmator

Teatr Stygmator zaprasza na inaugurację nowego sezonu 2010/2011, którą uświetni projekcja fotografii artystycznych w wykonaniu Macieja Stobierskiego otwierająca tegoroczny cykl spotkań zatytułowanych "Poezja i Muzyka w Ogrodzie".

Zawarte w prezentacji prace są wyrazem pasji i inspiracji artysty, jaką jest plener rozumiany zarówno jako elementy przyrody, malownicze pejzaże, jak i przestrzeń miejska z charakterystycznymi dla siebie obiektami i maszynerią. Wśród dzieł Macieja Stobierskiego znajdujemy także ciekawe portrety, uwagę przyciąga również seria fotografii wykonanych w czasie rejsu na pokładzie "Daru Młodzieży", które złożyły się na album "Żaglowiec" stanowiący znakomite studium przestrzeni marynistycznej i towarzyszących jej detali. Inspiracją do tworzenia kompozycji stały się też liczne wyprawy wspinaczkowe Twórcy w najciekawsze regiony wysokogórskie świata, m.in. w Himalaje, Andy, Hindukusz, jak i wyprawa eksploracyjna do Amazonii.

Projekcji fotografii leśnych krajobrazów Macieja Stobierskiego towarzyszyć będzie muzyka Władysława Skwiruta oraz kompozycje gitarowe w wykonaniu Joachima Kołpanowicza. Przy tak znakomitym tle swoje jesienne wiersze zaprezentują poeci zaprzyjaźnieni z Teatrem Stygmator, m.in. Grażyna Dobreńko, Marzena Dąbrowa-Szatko, Ewa E. Nowakowska, Marta Pilszczek, Jerzy S. Fronczek, Anna Wojnarska-Maińska, Artur Rotter, Elżbieta Kuta, aktor Jakub Kosiniak oraz - po raz pierwszy w Stygmatorze - Jacek Kowalski. S

potkanie poprowadzi Autorka i pomysłodawczyni całego cyklu - Violetta Zygmunt.

Inauguracyjny wieczór artystyczny odbędzie się 23-go października 2010 o godz.18.00 w OGRODZIE BOTANICZNYM UJ (piwnica) przy ul.Kopernika 27 w Krakowie.