powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Mumerus zaprasza na "Gry i zabawy czyli podchody teatralne"

"Gry i zabawy czyli podchody teatralne" to gra teatralna, powstała w wyniku międzynarodowych, młodzieżowych warsztatów, w których biorą udział uczestnicy projektu Europe et Cies z Lyonu (studenci i aktorzy), członkowie Studia Teatr Mumerus (studenci i uczniowie) oraz aktorzy Teatru Mumerus.

Twórcy projektu wychodzą z założenia, że gra i zabawa jest podstawowym źródłem kultury. W związku z czym tematami warsztatów i powstałego w ich wyniku spektaklu są wszelkiego rodzaju gry, a także utwory literackie, muzyczne oraz plastyczne, w których gra jest podstawowym źródłem inspiracji - między innymi "Alicja w Krainie Czarów" i "Po drugiej stronie lustra" Lewisa Carrollla, obrazy "Zabawy dzieci" Petera Bruegela i "Piekło graczy" Hieronima Boscha czy też balet Igora Strawińskiego "Gra w karty".

Spektakl - gra będący podsumowaniem warsztatów teatralnych rozpocznie się w niedzielę 24 października w Willi Decjusza w Krakowie i kontynuowany będzie w różnych miejscach Krakowa.

Aby wziąć w nim udział - należy wysłać e-mail pod adres mumerus@poczta.onet.pl i czekać na dalsze instrukcje. Ilość uczestników gry ograniczona, a udział w niej jest bezpłatny.

Kierownictwo projektu i reżyseria spektaklu: Wiesław Hołdys

Współpraca: Renaud Lescuyer, Glen Cullen

Aktorzy: Anna Lenczewska, Jan Mancewicz, Karol Zapała, Robert Żurek oraz członkowie Studia Teatr Mumerus (Kraków) i uczestnicy projektu "Europe et Cies"

Warsztat muzyczny: Gertruda Szymańska i Michał Braszak

Kostiumy: Elżbieta Rokita