Nowelizacja ustawy o prawie autorskim

11-01-2007
16-02-2010
Warszawa. Długie prace nad nowelizacją prawa autorskiego
Prace nad rządową nowelizacją prawa autorskiego w sejmowej komisji kultury znów się opóźniają. Artyści i twórcy nieprędko zobaczą nowe przepisy, bo okazało się, że posłowie potrzebują więcej czasu, aby nad nowym prawem popracować.
20-05-2009
Warszawa. W Sejmie o egzekwowaniu przez artystów praw własności intelektualnej
Niesygnowanie dzieł przez autorów albo oznaczanie ich pseudonimami to niektóre z problemów utrudniających polskim twórcom kultury proces egzekwowania praw własności intelektualnej - wynika ze sprawozdania, które otrzymała w środę sejmowa Komisja do Spraw Unii Europejskiej od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
03-03-2009
Warszawa. W Sejmie o nowelizacji ustawy o prawie autorskim
Powołaniem podkomisji, która ma zająć się szczegółowymi pracami nad rządowym projektem noweli ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, zakończyło się wtorkowe posiedzenie sejmowej komisji kultury i środków przekazu.
11-06-2008
Unia skarży się na ZAiKS
Komisja Europejska naciska na polskie władze, aby zmusiły ZAiKS i inne organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi w Polsce do płacenia VAT. Dyrekcja Generalna Podatków i Unii Celnej Komisji Europejskiej wystosowała w tej sprawie do Polski "wezwanie do usunięcia uchybienia" - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej.
04-04-2008
Warszawa. Konferencja na temat prawa autorskiego
Analiza systemu praw autorskich w Polsce, jego aspektu gospodarczego i prawnego - jest jednym z celów konferencji "Jak stworzyć prawo autorskie na miarę XXI wieku - pierwsze kroki", która odbędzie się 8 kwietnia w parlamencie.
08-09-2007
Warszawa. Tantiemy dla wszystkich współtwórców filmów
Prawo do udziału w zyskach z filmu mają również scenografowie, choreografowie i inni współtwórcy. Tak wynika z nowelizacji prawa autorskiego, którą w piątek przyjął Sejm (z poprawkami senatorów).
27-07-2007
Warszawa. Senat o prawie autorskim i prawach pokrewnych
Senat poparł w czwartek nowelizację ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych rozszerzającą krąg współtwórców utworu audiowizualnego, uprawnionych do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu wyświetlania tego utworu w kinach, najmu jego egzemplarzy i ich publicznego odtwarzania, nadawania go w telewizji oraz reprodukowania do użytku osobistego osób fizycznych.
28-06-2007
Warszawa. Przyjęto rządowy projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła w czwartek rządowy projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
11-01-2007
Warszawa. Czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim
Dostosowanie polskich przepisów do prawa unijnego i zapewnienie równorzędnego poziomu ochrony praw własności intelektualnej we wszystkich państwach członkowskich UE, to cele rządowego projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zmianie innych ustaw - podkreślił w czwartek sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jarosław Sellin.