Bielsko-Biała. "Przygody Guliwera" w Banialuce

Jak być Olbrzymem w¶ród Liliputów i Liliputem w¶ród Olbrzymów przekonaj± się widzowie Banialuki za spraw± "Przygód Guliwera" w reżyserii wybitnego twórcy teatru lalkowego Mariána Pecki.

«Klasyczna powieść Jonathana Swifta stała się inspiracją do stworzenia pełnego humoru przedstawienia o uniwersalnym przesłaniu. Tytułowy bohater snuje swą fascynującą opowieść o odległych lądach, niesamowitych krainach i fantastycznych przygodach. Podczas licznych wojaży doświadczył zarówno wielkiej chwały jak i upokorzenia. Przekonał się, że dobro i zło nie tylko nas otaczają, ale także są w nas, a los w każdej chwili może przestać nam sprzyjać. Jego historia pobudza wyobraźnię najmłodszych, ale też skłania do refleksji nad zawiłościami ludzkiej natury i naszych postaw wobec inności.

Na scenie Banialuki ta pełna fantazji i poezji historia została opowiedziana przy pomocy rozmaitych technik lalkarskich i przy użyciu całego bogatego arsenału środków scenicznych. Dzięki pomysłowej inscenizacji widzowie zostają przeniesieni do świata różnorodnych krain, niecodziennych postaci i stworzeń. Maleńką krainę Liliputów zamieszkują pacynki zaś krainę Olbrzymów gigantyczne kukły. Oba światy łączą wątki zagrane przez aktorów w żywym planie.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego