Lubelski urząd kontroluje i odwołuje Jacka Bonieckiego

03-12-2004
Od kilku miesięcy dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie poddawany jest nieustannej kontroli Urzędu Marszałkowskiego.
25-06-2012
Lublin. Boniecki: Straciłem 800 tysięcy
Na 800 tys. złotych wycenił utracone korzyści Jacek Boniecki, dyrygent i były dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Lublinie. Przez sześć lat trwał proces, w którym oskarżony był m. in. o działania na niekorzyść placówki.
20-06-2012
Lublin. Jacek Boniecki uniewinniony
Sąd Okręgowy w Lublinie we wtorek prawomocnie oczyścił z zarzutu przekroczenia uprawnień Jacka Bonieckiego, byłego już dyrektora artystycznego, a do niedawna kierownika muzycznego lubelskiej operetki
16-09-2011
W Lublinie lobby operowe podnosi głowę
Prezes Zarządu Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz przysłał do władz lubelskich protestacyjny list otwarty, w którym dowodzi, że bez Jacka Bonieckiego nie będzie w Lublinie opery. Mam ten list przed sobą, czytam po raz kolejny - i nie wiem, o co w nim chodzi - pisze Grzegorz Józefczuk w Gazecie Wyborczej - Lublin.
15-09-2011
Lublin. Apel o zmiany personalne w Teatrze Muzycznym
- Jacek Boniecki powinien mieć wpływ na przyszłość Teatru Muzycznego w Lublinie - z apelem takiej treści wystąpił do marszałka województwa i prezydenta Lublina Olgierd Łukaszewicz, prezes zarządu Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie.
24-06-2010
Lublin. Były dyrektor operetki częściowo uniewinniony
Jacek B. były dyrektor Teatru Muzycznego został prawomocnie uniewinniony z czterech zarzutów. Za piąty będzie miał ponowny proces przed sądem rejonowym.
10-07-2009
Lublin. Tenor Janczak dyrektorem Teatru Muzycznego
Tenor, pierwszy solista Teatru Muzycznego w Lublinie, Tomasz Janczak, został dyrektorem artystycznym tej sceny.
06-02-2009
Lublin. W Teatrze Muzycznym chcą podwyżek i dyrektora
Związkowcy z Teatru Muzycznego żądają podwyżek i ... dyrektora ds. artystycznych. Sami przyznają, że wygrać w pierwszej kwestii będzie trudno.
10-04-2008
Lublin. Jacek Boniecki wraca do Muzycznego
Jacek Boniecki [na zdjęciu], były dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego, odwołany przez zarząd województwa w lipcu ubiegłego roku, podpisał z placówką umowę o pracę. Będzie kierownikiem muzycznym zespołu.
15-01-2008
Płock. Operetkowy start teatru
Nowy teatr otworzy nie premiera, ale koncert. Poprowadzi go Jacek Boniecki, człowiek, który żegnał się z Płockiem w atmosferze skandalu, obrażając wszystkich dookoła. Świetny początek. A może celowy marketingowy zabieg? - piszą Agnieszka Woźniak i Milena Orłowska w Gazecie Wyborczej - Płock.
03-08-2007
Lublin. Będzie konkurs na dyrektora Muzycznego
Zarząd Województwa Lubelskiego podjął 1 sierpnia decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie.
01-08-2007
Lublin. Dyrektor Boniecki jeszcze w Muzycznym
Jacek Boniecki [na zdjęciu], mimo iż tydzień temu został odwołany z funkcji dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie, nadal w nim pracuje. Co więcej - będzie przygotowywał nową premierę.
26-07-2007
Lublin. Dyrektorzy Teatru Muzycznego odwołani
Dyrektor naczelny Teatru Muzycznego w Lublinie Leszek Hadrian i jego zastępca ds. artystycznych Jacek Boniecki [na zdjęciu] zostali w środę odwołani ze swoich funkcji.
06-06-2007
Lublin. Nie obronili dyrektora Bonieckiego
Nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Województwa Lubelskiego w sprawie Teatru Muzycznego zwołał na 4 czerwca marszałek Jarosław Zdrojkowski. Powód? Pracownicy placówki wzięli w obronę dyrektora artystycznego Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] i domagają się od władz województwa, by wycofały się z pomysłu zwolnienia go ze stanowiska.
05-06-2007
Lublin. Coraz większa awantura w Muzycznym
Część załogi broni Jacka Bonieckiego, dyrektora artystycznego i zapowiada akcję protestacyjną. A "Solidarność" jest za dyrektorem generalnym Leszkiem Hadrianem.
04-06-2007
Lublin. Wniosek dyrektora Hadriana o odwołanie dyrektora Bonieckiego
Nie widać końca długotrwałego konfliktu w Teatrze Muzycznym.
31-05-2007
Lublin. Gra o władzę w Muzycznym
Znów głośno wokół Teatru Muzycznego. I znów nie chodzi o osiągnięcia artystyczne, lecz o stołki. Dyrektor placówki Leszek Hadrian domaga się odwołania swojego zastępcy Jacka Bonieckiego. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że dni ich obu są policzone.
31-05-2007
Lublin. Teatr Muzyczny do prokuratury
Wczoraj [30 maja] zarząd województwa zdecydował, że prokuratura zajmie się nieprawidłowościami w Teatrze Muzycznym. Rozpoczęto także procedurę odwoławczą dyrektora artystycznego TM - Jacka Bonieckiego.
30-05-2007
Lublin. Dyrektor Boniecki żegna się z posadą?
Zarząd województwa na dzisiejszym [30 maja] posiedzeniu ma rozpocząć procedurę odwoławczą Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie. Prawdopodobnie skieruje także do prokuratury doniesienie w sprawie zbadania nieprawidłowości w teatrze.
25-05-2007
Lublin. Konflikt w Muzycznym bez rozwiązania
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, włodarze województwa nic zdecydowali o przyszłości dyrektorów Teatru Muzycznego w Lublinie.
21-05-2007
Lublin. Dyrektorzy Muzycznego do wymiany?
16 maja Zarząd Województwa Lubelskiego zapoznał się z wynikami kontroli w Teatrze Muzycznym. Nieoficjalnie wiadomo, że efektem będzie zwolnienie obu dyrektorów teatru: naczelnego, czyli Leszka Hadriana, i artystycznego - Jacka Bonieckiego. Ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną za tydzień.
17-05-2007
Lublin. Muzyczny pod specjalną kontrolą
Ważą się losy kierownictwa Teatru Muzycznego. Zarząd województwa po kilkugodzinnej dyskusji na ten temat powołał komisję, która wskaże winnych nieprawidłowości w placówce.
15-05-2007
Lublin. Związkowcy chcą odwołania dyrektora Bonieckiego
Po raz kolejny związkowcy występują przeciwko dyrektorom dwóch ważnych lubelskich instytucji kultury, Teatru Muzycznego i Filharmonii Lubelskiej - i żądają od marszałka, aby ich zwolnił.
29-03-2007
Lublin. Radny Samoobrony przeciw Bonieckiemu
Nieprawidłowości finansowe, zastraszanie pracowników - tej treści doniesienie do prokuratury w sprawie Jacka Bonieckiego [na zdjęciu], dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie, złożył 26 marca Stanisław Misztal, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego z Samoobrony.
02-02-2007
Lublin. Dłuższa kontrola w Muzycznym
- Kontrola w Teatrze Muzycznym w Lublinie została przedłużona o dwa tygodnie - poinformował 31 stycznia marszałek Jarosław Zdrojkowski. TM podlega pod samorząd województwa.
31-01-2007
Lublin. Kontrola w Teatrze Muzycznym
Doniesieniami do prokuratury zakończy się prawdopodobnie prowadzona przez Urząd Marszałkowski kontrola w Teatrze Muzycznym - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta".
10-01-2007
Lublin. Hołysz za Hadriana w Muzycznym
Od 9 stycznia Leszek Hadrian, dyrektor naczelny Teatru Muzycznego w Lublinie [na zdjęciu], przebywa na urlopie. Na wypoczynek wysłał go marszałek województwa. Pełnienie obowiązków dyrektora powierzono Zbigniewowi Hołyszowi.
09-01-2007
Lublin. Marszałek woli Bonieckiego
Zarząd województwa skierował na przymusowy urlop dyrektora Teatru Muzycznego Leszka Hadriana. To efekt jego konfliktu z Jackiem Bonieckim, zastępcą ds. artystycznych teatru.
05-01-2007
Lublin. Kontrola w Teatrze Muzycznym
3 stycznia na posiedzeniu Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o przeprowadzeniu kompleksowej kontroli w Teatrze Muzycznym w Lublinie [na zdjęciu] .
04-01-2007
Lublin. Hadrian kontra Boniecki
Naganą dla dyrektora Teatru Muzycznego Leszka Hadriana zakończy się próba odwołania jego zastępcy Jacka Bonieckiego - pisze Wojciech Andrusiewicz w Gazecie Wyborczej - Lublin.
03-01-2007
Lublin. Boniecki do dymisji?
Leszek Hadrian, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, chce, by Urząd Marszałkowski zwolnił Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora artystycznego kierowanej przez siebie placówki.
12-12-2006
Lublin. Intratna dyrygentura w Muzycznym?
W Kurierze pisaliśmy o tym, że mamy w Lublinie jednego z najdroższych w skali kraju dyrygentów. Zarobki Jacka Bonieckiego, dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego, w roku 2006 przekroczyły już 200 tysięcy złotych. Miesięczna płaca rzędu 30 tys. zł, a nawet 50 tys. zł, jaką pobierał z kasy, to pułap nieosiągalny dla dyrygentów zatrudnionych w innych miastach Polski.
11-12-2006
Lublin. Ile można zarobić w teatrze muzycznym?
Jacek Boniecki [na zdjęciu], dyrektor artystyczny lubelskiego Teatru Muzycznego, zarobił już w tym roku ponad 200 tys. zł. Jak to możliwe w sytuacji, gdy jego pensja zasadnicza wynosi niespełna 6 tys. zł?
15-09-2006
Lublin. Solidarność chce zawiesić dyrektora Bonieckiego
Komisja Zakładowa "Solidarności" zwróciła się do marszałka województwa o zawieszenie Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] na stanowisku dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego do czasu zakończenia procesu, który trwa przed lubelskim sądem.
13-09-2006
Lublin. Dyrektor Boniecki nie przyznaje się do winy
Chciałem, by teatr się rozwijał, bez względu na koszty - tak mówił w sądzie oskarżony o niegospodarność dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Jacek Boniecki [na zdjęciu].
25-08-2006
Lublin. Pozwany Teatr Muzyczny
Były dyrektor Teatru Muzycznego chce odszkodowania za to, że gdy wszczęto procedurę odwołania go ze stanowiska, nie podano uzasadnienia tej decyzji. Pozwał Teatr Muzyczny oraz Zarząd Województwa Lubelskiego i żąda ponad 18 tys. zł.
22-06-2006
Lublin. Dyrektor Boniecki stanie przed sądem
Za przekroczenie uprawnień odpowie przed sądem były dyrektor naczelny Teatru Muzycznego Jacek Boniecki [na zdjęciu]. Wczoraj [21 czerwca] prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie, które prowadziła od ponad roku.
04-01-2006
Nie było źle...
Może 2005 nie był rokiem przełomowym, po którym nic już nie będzie takie jak wcześniej. Ale też nie był to rok zły w teatralnym życiu Lubelszczyzny. Więcej: był całkiem niezły - pisze Waldemar Sulisz w Dzienniku Wschodnim.
03-01-2006
Buble roku 2005
Reprywatyzacja Teatru Starego i polityczne roszady personalne w Teatrze Muzycznym to skandale minionego roku w polityce władz miasta - uważa Sylwia Szewc w Gazecie Wyborczej - Lublin.
03-01-2006
Miedzy radością a grozą
Był to rok, w którym mieszały się wydarzenia o wartości ujemnej i dodatniej, dobre i złe. Lubelska kultura falowała pomiędzy radością i grozą, którą np. fundowała nam głupota urzędników - pisze Andrzej Molik w Kurierze Lubelskim.
23-12-2005
Lublin. Operowe plany operetki
Leszek Hadrian [na zdjęciu], nowy dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie nie ukrywa, że kierowaną przez niego instytucję czekają głębokie zmiany:
16-12-2005
Lublin. Plany dyrektorów Teatru Muzycznego
Dyrektor Leszek F. Hadrian jest przekonany, że władze wojewódzkie ukończą Teatr w Budowie [na zdjęciu] i powstanie tam scena dla Teatru Muzycznego. Aby wzmocnić budżet Teatru Muzycznego, oferuje każdemu, kto sprowadzi sponsora, 10 procent od darowanej teatrowi kwoty.
13-12-2005
Lublin. Plany dyrektora Hadriana
Rozmowa z nowym dyrektorem Teatru Muzycznego Leszkiem Hadrianem [na zdjęciu].
12-12-2005
Lublin. Hadrian nowym dyrektorem Muzycznego
Zawsze udaje mu się znaleźć złoty środek między komercją a sztuką - tak o nowym dyrektorze lubelskiego Teatru Muzycznego mówią dziennikarze z Częstochowy, gdzie przez ostatnie 10 lat Leszek Hadrian [na zdjęciu] kierował filharmonią.
06-12-2005
Lublin. Nowy dyrektor w Muzycznym
Leszek Hadrian [na zdjęciu] w najbliższy poniedziałek [12 grudnia] rozpocznie rządy w Teatrze Muzycznym w Lublinie. W sobotę taką decyzję podjął zarząd województwa. To będzie trzecia zmiana na stanowisku dyrektora naczelnego TM w tym roku.
25-10-2005
Lublin. Hadrian dyrektorem Muzycznego bez konkursu
Zarząd województwa nie ogłosi nowego konkursu na dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie. Przyczyna? Ponieważ chce, by placówką jak najszybciej zaczął zawiadywać Leszek Hadrian [na zdjęciu].
14-10-2005
Lublin. Dyrektor Boniecki o planach Muzycznego
Dyrektor Teatru Muzycznego Jacek Boniecki ma ambitne plany na ten sezon. Chce nawet wystawić operę w koprodukcji holenderskiej. Tymczasem w niedzielę [16 października] na scenę Teatru Muzycznego wraca "Carmen" [na zdjęciu].
29-09-2005
Lublin. Dyrektor Poniatowski do odwołania
Dzisiaj [29 września] zarząd województwa prawdopodobnie zadecyduje o odwołaniu dyrektora Teatru Muzycznego Zenona Poniatowskiego [na zdjęciu]. Powód: nie chce współpracować z dyrektorem artystycznym Jackiem Bonieckim.
01-09-2005
Lublin. Boniecki ponownie dyrektorem artystycznym Muzycznego
Jacek Boniecki [na zdjęciu] od czwartku [1 września] ponownie pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie. Został odwołany z tego stanowiska w lutym przez poprzedni zarząd województwa lubelskiego, który zarzucił mu niegospodarność. Boniecki skierował sprawę do sądu, wrócił po zawarciu ugody z zarządem.
30-08-2005
Lublin. Minister Dąbrowski opiniuje odwołanie dyrektora Poniatowskiego
Wczoraj [29 sierpnia] do Urzędu Marszałkowskiego dotarta opinia ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego w sprawie odwołania dyrektora Teatru Muzycznego Zenona Poniatowskiego [na zdjęciu].
27-08-2005
Odwołany dyrektor powraca
Trwające kilka miesięcy zmagania o fotel dyrektora w lubelskim Teatrze Muzycznym dobiegły końca. Dyrygent Jacek Boniecki (na zdjęciu) wraca na stanowisko dyrektora artystycznego. - Uważam, że pan Boniecki gwarantuje wysoki i oczekiwany przez mieszkańców Lubelszczyzny poziom Teatru Muzycznego - twierdzi nowy marszałek województwa. - Nie może dochodzić do sytuacji, w których politycy traktują kulturę jak własny folwark - dodaje powracający dyrektor.
22-08-2005
Lublin. Odwołanie dyrektora Poniatowskiego
Zarząd Województwa Lubelskiego wszczął procedurę, która ma celu odwołanie Zenona Poniatowskiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie.
29-07-2005
Lublin. "Solidarność" przeciw Bonieckiemu
Zarząd regionu NSZZ "Solidarność" protestuje przeciw przywróceniu na fotel dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego Jacka Bonieckiego [na zdjęciu].
19-07-2005
Dyrektor powraca
- Nie zamierzam oceniać artystów po tym, jak się wypowiadają, ale za ich warsztat. Każdy, kto udowodni, że pasuje do zespołu, może liczyć na moją przychylność - mówi JACEK BONIECKI, odwołany i przywrócony dyrektor Teatru Muzyczengo w Lublinie.
19-07-2005
Lublin. Wraca dyrektor Boniecki!
Po kilku miesiącach wraca do Teatru Muzycznego Jacek Boniecki (na zdjęciu). Otrzyma stanowisko dyrektora artystycznego w zamian za wycofanie pozwu z sądu pracy, który złożył przeciwko zarządowi województwa. To stanowisko Boniecki będzie sprawował do końca sierpnia 2008 roku.
28-06-2005
Polityczne konkursy na dyrektora?
Na sytuację wokół Teatru Muzycznego patrzę z pewnym zażenowaniem - od 12 lat jestem w tzw. "polityce". Zażenowanie moje wynika z obserwowanych zachowań miejscowej klasy politycznej - jaka by ona nie była - komentuje czytelnik.
23-06-2005
Lublin. Nowy kandydat na dyrektora Teatru Muzycznego
Tadeusz Pszonka [na zdjęciu] to kandydat na dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego, którego wczoraj [21 czerwca] zarekomendował zarządowi województwa szef TM Zenon Poniatowski.
22-06-2005
Lublin. Co dalej z dyrektorem Teatru Muzycznego?
Najpóźniej do ostatniej soboty [18 czerwca] władze wojewódzkie miały ogłosić nazwisko nowego dyrektora Teatru Muzycznego.
20-06-2005
Lublin. Artyści z Muzycznego w Samoobronie Leppera?
Artyści z Teatru Muzycznego, którzy popierają dyrektora Zenona Poniatowskiego, chcą wstąpić do Samoobrony. Liczą, że dzięki temu oni i dyrektor zostaną w teatrze. Wczoraj [16 czerwca] pojechali do Warszawy wyjednać sobie poparcie posła Krzysztofa Filipka, prawej ręki Andrzeja Leppera.
16-06-2005
Lublin. Rozłam w Muzycznym
Jeżeli marszałek województwa szybko nie podejmie decyzji w sprawie powołania dyrektora, Teatr Muzyczny ogarnie totalny chaos. Już dzisiaj artystom trudno ze sobą rozmawiać. Jedni popierają obecnego dyrektora Zenona Poniatowskiego, inni byłego szefa Jacka Bonieckiego
15-06-2005
Lublin. Kto się boi dyrektora Bonieckiego?
Jeśli Jacek Boniecki [na zdjęciu] wróci do Teatru Muzycznego, to część osób przypłaci to zdrowiem psychicznym albo odejdzie z teatru - mówi Paweł Stanisław Wrona, solista TM.
14-06-2005
Lublin. Operetkowa karuzela dyrektorów
Zenon Poniatowski nie będzie dyrektorem Teatru Muzycznego. W środę [15 czerwca] zarząd województwa ma unieważnić majowy konkurs na to stanowisko. Najpoważniejszym kandydatem na nowego dyrektora jest szef Filharmonii Częstochowskiej Leszek Hadrian. Dyrektorem artystycznym ma zostać Jacek Boniecki [na zdjęciu].
14-06-2005
Za i przeciw Bonieckiemu
Artyści nie dostają umów na następny sezon. Balet zostaje bez tancerzy, orkiestra bez muzyków. Nie lepiej jest w chórze. Zespół Teatru Muzycznego w Lublinie przestaje istnieć. Zenon Poniatowski nie ma litości wobec nikogo, kto ośmielił się stanąć w obronie Jacka Bonieckiego, odwołanego w lutym przez poprzedni Zarząd Województwa dyrektora teatru - pisze Katarzyna Pasieczna.
13-06-2005
Lublin. Marszałek o powrocie dyrektora Bonieckiego
Marszałek województwa Edward Wojtas był wczoraj [9 czerwca] w redakcji Dziennika. Odpowiadal na telefoniczne pytnia widzów, m.in. o sytuację Teatru Muzycznego.
03-06-2005
Lublin. Oddajcie nam Bonieckiego!
Artyści Teatru Muzycznego w Lublinie przesłali wczoraj [1 czerwca] do marszałka województwa pismo z prośbą o przywrócenie na stanowisko odwołanego przed kilkoma tygodniami dyrektora Jacka Bonieckie-go. - Bo jeszcze nigdy w teatrze nie było tak źle jak teraz - argumentują pracownicy teatru.
01-06-2005
Lublin. Powrót dyrektora Bonieckiego?
Jacek Boniecki jest coraz bliżej ponownego objęcia fotela dyrektora Teatru Muzycznego. Wczoraj [31 maja] uzyskał poparcie ministerstwa kultury.
20-05-2005
Lublin. Nominacja dyrektora Poniatowskiego zatwierdzona
Zenon Poniatowski [na zdjęciu] jest już oficjalnie dyrektorem Teatru Muzycznego. Wczoraj [19 maja] zdecydował o tym zarząd województwa.
12-05-2005
Lublin. Dyrektor Boniecki powróci?
Zenon Poniatowski niemal na pewno nie zostanie nowym dyrektorem Teatru Muzycznego. Z informacji Dziennika wynika, że marszałek Henryk Makarewicz nie zgodzi się, by teatrem rządziła osoba, która jest podejrzewana o działanie na jego szkodę. Może się okazać, że odwołany dyrektor Jacek Boniecki [na zdjęciu] wróci do Teatru Muzycznego.
28-04-2005
Lublin. Skarga Bonieckiego odrzucona
Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił wczoraj [27 kwietnia] skargę Jacka Bonieckiego [na zdjęciu], byłego dyrektora Teatru Muzycznego, na decyzję zarządu województwa o zwolnieniu go z pracy.
14-04-2005
Lublin. Siedmiu kandydatów na dyrektora Muzycznego
Urząd Marszałkowski zakończył przyjmowanie zgłoszeń na dyrektora Teatru Muzycznego. Do wczoraj [12 kwietnia] do departamentu kultury i sztuki wpłynęło siedem kandydatur.
06-04-2005
Lublin. Konkurs na dyrektora Teatru Muzycznego
Zarząd województwa lubelskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie. Termin nadsyłania ofert upływa 11 kwietnia.
06-04-2005
Lublin: Now Recruiting for the position of Director of the Music Theater
The governing board of the Municipality of the city of Lublin has announced that they are recruiting for the position of Director of the Music Theater in Lublin. The deadline for sending applications passes on the 11th of April
01-04-2005
Lublin. Munch po Bonieckim?
Rozmowa z potencjalnym kandydatem na dyrektora Teatru Muzycznego - Stefanem Munchem, dziennikarzem muzycznym, dyrektorem festiwalu Tempus Paschale, aktualnie na etacie w TVP 2.
22-03-2005
Lublin. Apartament dyrektora Bonieckiego
Apartamentowiec przy ul. Bema, w którym mieszkał dyr. Boniecki, [na zdjęciu] jest jednym z droższych w Lublinie. m Ponad 10 tys. zł - tyle kosztował teatr apartament w jednym z najdroższych budynków w Lublinie. Mieszkał w nim były już dyrektor teatru Jacek Boniecki. Prezent zrobił mu jego zastępca.
18-03-2005
Lublin. Rozmowy nagrywane
- Czy pan chce sam zrezygnować z tego teatru, czy pan chce, żebym ja pana zwolnił dyscyplinarnie? Będzie pan robił, co będziemy kazali - tak ustawiał byłego dyrektora Teatru Muzycznego Jacka Bonieckiego wicemarszałek Mirosław Złomaniec (SLD). Boniecki wszystko nagrał i ujawnił Dziennikowi.
04-03-2005
Lublin. Robert Skolmowski dyrektorem Muzycznego?
Zarząd województwa podejmie decyzję w sprawie konkursu na dyrektora Teatru Muzycznego. Prawdopodobnie ogłosi go w przyszłym tygodniu. Na giełdzie nazwisk przyszłego dyrektora pojawił się Robert Skolmowski [na zdjęciu], artysta, który pracował już na lubelskiej scenie.
04-03-2005
Lublin. Jacek Boniecki nie zgadza się na odwołanie
Jacek Boniecki, [na zdjęciu] odwołany w ubiegłym tygodniu ze stanowiska dyrektora Teatru Muzycznego, nie poddaje się. - Nie zgadzam się z decyzją zarządu, a właściwe z decyzją wicemarszałka Mirosława Złomańca - mówi Jacek Boniecki. - Dlatego złożę wniosek do sądu pracy.
02-03-2005
Dyrektor albo artysta?
Artystą być - to dar od Boga. Mieć jeszcze na dodatek wzięcie, to dodatkowy bonus fortuny. Ale niektórym to nie wystarcza. Marzą o tym, by mieć nie tylko rząd dusz, ale i prozaiczną władzę nad ludźmi. Chcą, jak co bardziej ambitni śmiertelnicy, koniecznie zostać szefami - pisze Małgorzata Gnot.
28-02-2005
Lublin. Sukcesy wicemarszałka Złomańca na polu kultury
No i wykrakałam! Nie tak dawno pisałam w tym miejscu, że przy takim nadzorcy kultury, jakim jest miłościwie nam panujący wicemarszałek Mirosław Złomaniec, [na zdjęciu] żaden artysta nie może być pewny dnia ani godziny. Pierwszy odczuł to na własnej skórze dyrektor Teatru Muzycznego, którego Złomaniec wyrzucił z posady pod mocno naciąganymi zarzutami.
25-02-2005
Lublin. Będzie premiera "Księżniczki czardasza"
Przyszłotygodniowa premiera "Księżniczki czardasza" nie jest zagrożona i na pewno się odbędzie - zapewnia Zenon Poniatowski, pełniący obowiązki dyrektora Teatru Muzycznego.
25-02-2005
Lublin. Będzie konkurs na dyrektora Teatru Muzycznego
Zarząd Województwa Lubelskiego w najbliższych dniach ma ogłosić konkurs na nowego szefa Teatru Muzycznego w Lublinie.
25-02-2005
Płock-Lublin. Jeszcze o dyrektorze Bonieckim
Płocko-lubelskie déja vu. Jacek Boniecki [na zdjęciu], dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej, odchodził od nas w aurze skandalu. Wybrał Teatr Muzyczny w Lublinie. Tam też już go nie ma.
24-02-2005
Lublin. Księżniczka czardasza zagrożona?
Zarząd województwa opracowuje regulamin konkursu na dyrektora Teatru Muzycznego, tymczasem pierwszoplanowi artyści wyjeżdżają z Lublina. Pod znakiem zapytania stoi najbliższa premiera - "Księżniczka czardasza".
24-02-2005
Lublin. Za i przeciw Bonieckiemu
W obronie odwołanego dyrektora Teatru Muzycznego Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] stanął Zarząd Główny ZASP w Warszawie oraz 128 z 160 pracowników Teatru Muzycznego. Odwołania w trybie natychmiastowym domagała się zaś teatralna Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność''.
23-02-2005
Lublin. Dyrektor Boniecki o swoim odwołaniu
- Jutro rozstaję się z Lublinem i moim teatrem. Rozstaję się nagle i w nieprzewidzianych okolicznościach - mówił wczoraj [22 lutego] po odwołaniu ze stanowiska Jacek Boniecki [na zdjęciu], dyrektor Teatru Muzycznego.
22-02-2005
Lublin. Dyrektor Teatru Muzycznego odwołany
Zarząd Województwa Lubelskiego odwołał we wtorek, 22 lutego Jacka Bonieckiego (na zdjęciu) ze stanowiska dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie z powodu naruszeń prawa. Boniecki odpiera zarzuty jako bezpodstawne. Pod znakiem zapytania stoi premiera "Księżniczki czardasza" zaplanowana na 5 marca.
19-01-2005
Lublin. Posłanka Sierakowska za dyrektorem Bonieckim
- Sytuacja, jaka wytworzyła się ostatnio wokół osoby pana Jacka Bonieckiego, dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Muzycznego, napawa niepokojem o dalszy los tej zasłużonej dla Lublina i regionu placówki kulturalnej - czytamy w liście otwartym przesłanym wczoraj [17 stycznia] przez posłankę Izabellę Sierakowską z SDPL.
13-01-2005
Płock-Lublin. Jak dyrektor Boniecki żegnał się z miastem
Do lubelskiej prokuratury wpłynął wniosek zarządu województwa o popełnieniu przestępstwa przez dyrektora tamtejszego Teatru Muzycznego - Jacka Bonieckiego [na zdjęciu]. Ruszyła też procedura jego odwołania. Do złudzenia przypomina to ubiegłoroczne "pożegnanie" Płocka z Bonieckim.
12-01-2005
Lublin. Przewodniczący Kruczkowski o dyrektorze Bonieckim
Nie ma żadnego spisku - mówi Roman Kruczkowski, przewodniczący Oddziału Związku Artystów Scen Polskich w Lublinie, w rozmowie o sytuacji dyrektora Teatru Muzycznego Jacka Bonieckiego [na zdjęciu].
12-01-2005
Lublin. Doniesienie władzy na dyrektora Bonieckiego
Do prokuratury wpłynął wniosek zarządu województwa o popełnieniu przestępstwa przez dyrektora Teatru Muzycznego Jacku Bonieckiego.
08-01-2005
Lublin. Ważą się losy dyrektora Jacka Bonieckiego
Zarząd Województwa wszczął procedurę w sprawie odwołania Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Taką decyzję podjęły władze samorządowe po dokładnej analizie wyników kontroli finansowej, którą jesienią przeprowadzili w teatrze urzędnicy marszałka.
23-12-2004
Lublin. Pożegnanie Bonieckiego z Muzycznym?
W pierwszych dniach stycznia okaże się, czy dyrektor Teatru Muzycznego Jacek Boniecki [na zdjęciu] będzie musiał spakować walizki. Nieoficjalnie już od kilku tygodni mówi się, że zarząd województwa chce go odwołać ze stanowiska.
06-12-2004
Lublin. Boniecki po kontroli
Od marca 2002 roku dyrektorem Teatru Muzycznego w Lublinie jest Jacek Boniecki. Kontrolerzy Urzędu Marszałkowskiego postawili mu długą listę zarzutów. Czym skończy się starcie marszałka i dyrektora?
03-12-2004
Lublin. Zarzuty wobec dyrektora Jacka Bonieckiego
Nadużycia, a nawet oszustwa popełnione przez dyrektora Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] stwierdzili urzędnicy marszałka podczas kontroli w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Dyrektor przygotowuje odpowiedź na każdy zarzut i uważa, że wszystko jest w porządku.
22-11-2004
Lublin. Przecieki z kontroli Teatru Muzycznego
Kurier dotarł do pierwszych ustaleń kontroli, która trwa w Teatrze Muzycznym.
22-11-2004
Lublin. Urząd przeciw Bonieckiemu
Zarząd Województwa ostrzy sobie pazury na Jacka Bonieckiego [na zdjęciu], dyrektora Teatru Muzycznego. Mimo że to właśnie pod jego kierownictwem teatr rozwinął się i zaistniał w Polsce. "Carmen", "Straszny dwór", "Baron cygański" i pełne po brzegi widownie nie przekonują polityków.
15-11-2004
Lublin. Jacek Boniecki kontrolowany
Byłem w szoku - opowiada Jacek Boniecki [na zdjęciu], dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie. - Zadzwoniła do mnie dziennikarka jednej z lubelskich gazet i zapytała o zarzuty postawione mi podczas kontroli w teatrze. Tyle że żadnych wyników kontroli nie znam, bo kontrola... trwa. Ktoś chce mnie stąd wyrzucić i szuka pretekstu.
28-10-2004
Lublin. Boniecki do odwołania?
Wicemarszałek Mirosław Złomaniec (SLD) każe prostować prawdziwe informacje dyrektorowi Teatru Muzycznego Jackowi Bonieckiemu [na zdjęciu], a w sejmiku mówi się coraz głośniej, że chce go odwołać. Powodem może być zatrudnienie przez dyrektora własnej matki, żony byłego wiceprzewodniczącego sejmiku Konrada Rękasa i jej brata.
26-10-2004
Lublin. Marszałek sprawdza listę obecności
Największe zainteresowanie wicemarszałka Mirosława Złomańca [na zdjęciu], który przejął w sejmiku sprawy kultury, wywołują listy obecności pracowników lubelskich teatrów. Marszałek wytropił już pierwszą nieprawidłowość: szef Teatru Muzycznego podpisał listę na kilka dni do przodu.
31-03-2004
Boniecki kontra anonim
Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęła skarga na Jacka Bonieckiego, dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Choć była podpisana fałszywym nazwiskiem, nie powędrowała do kosza. Dyrektor się tłumaczy, a urzędnicy wygłaszają sprzeczne opinie.
30-03-2004
Mobbing w lubelskiej operetce?
Wkrótce w Teatrze Muzycznym urzędnicy marszałka przeprowadzą kompleksową kontrolę. Będzie dotyczyła nie tylko kwestii finansowych, ale i relacji interpersonalnych w zespole. Jesteśmy zastraszani i upokarzani przez dyrektora. I choć Jacek Boniecki to świetny artysta, nie nadaje się na szefa, bo zamiast nas wspierać, paraliżuje - skarżą się pracownicy Teatru Muzycznego. Donos złożyli w Urzędzie Marszałkowskim. Pracownicy urzędu wkrótce przeprowadzą w teatrze kontrolę. Dyrektor Jacek Boniecki zarzutom zaprzecza.