"The Voice of the Voice in the Voice", Benjamin Abras, Malta Festival Poznań
fot. Tiziana Manfredi/mat. organizatora

Wyjść spod drążka

Na tle zgłaszających się do pracy tancerzy z wielu zakątków świata absolwenci polskich szkół wydają się pasywni, nie są nauczeni kreatywności, a także szybkiej i samodzielnej pracy - pisze Katarzyna Gardzina-Kubała w Ruchu Muzycznym.

Absolwentom polskich szkół baletowych brakuje kreatywności i samodzielności - mówią dyrektorzy zespołów baletowych. Szkolnictwo baletowe musi się zmierzyć z wyzwaniami, jakie stawia nowa rzeczywistość: współczesnym repertuarem, szybkością pracy w zespołach zawodowych oraz konkurencją ze strony szkół niepublicznych.

Białystok. Pomnik upamiętni miejscowych Żydów

W Białowieży zostanie odsłonięty pomnik poświęcony pamięci tutejszych Żydów. Od kilku lat pamięć o białowieskich Żydach stara się przywracać Katarzyna Winiarska z młodzieżą i dziećmi, którzy opowiadają o nich w spektaklu "Sąsiedzi, których nie ma".

Poznan. Co dziś na Malcie?

Program tegorocznej edycji Malta Festival Poznań zapiera dech w piersiach. Liczby mówią same za siebie: w ciągu 10 dni imprezy odbędzie się niemal 300 wydarzeń w 60 miejscach w Poznaniu. Na co warto wybrać się we wtorek? Podpowiadamy!

Warszawa. Od soboty Otwarta Ząbkowska

W nocy z piątku na sobotę ul. Ząbkowska na Pradze znów stanie się deptakiem. Będzie miejsce na drzewa, teatr, warsztat rowerowy i wspólne gotowanie. Samochody wrócą tu we wrześniu. Do trwałego przekształcenia ulicy w deptak jeszcze długa droga.

Opole. W Kochanowskim o faktach, mitach i kłamstwach na temat uchodźców

Na małej scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zostanie wystawiony spektakl "Jezus Maria, Uchodźca!" w wykonaniu Living Space Theatre. Po spektaklu odbędzie się dyskusja pn. "Uchodźca też człowiek" prowadzona przez Alinę Czyżewską.

Lublin. 100. pokaz spektaklu "Zły" w Centrum Kultury

Jeden z najważniejszych spektakli Łukasza Witt-Michałowskiego z wybitną kreacją Dariusza Jeża, który na deskach teatru opowiada własną historię, został wystawiony już blisko 100 razy. Jubileuszowy, setny spektakl zobaczymy 29 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).