24 maja 1953 |
Kwiaty z fromborskich łąk
Maria Witwińska
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 lipca 1953 |
Emancypantki
Bolesław Prus
postać: Czerniawski reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1953 |
Pan Adam
Tadeusz Kubiak, Artur Międzyrzecki
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1953 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Narrator reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 maja 1954 |
Teatr Uniwersalny Eterek
Jeremi Przybora
forma twórczości: role reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 lipca 1954 |
Złota Czaszka
Juliusz Słowacki
postać: Student Stanisław reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1954 |
Teatr Uniwersalny Eterek
Jeremi Przybora
forma twórczości: role reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 października 1954 |
Zuchwała panienka
Kornel Makuszyński
postać: Narrator reżyseria: Bohdziewicz Antoni teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1954 |
Kapitan Fracasse
Théophile Gautier
postać: Lampourde reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lipca 1955 |
Neapol miasto milionerów
Eduardo De Filippo
postać: Narrator reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1955 |
Wigilia Chopina
Janusz Markiewicz
postać: Narrator reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 kwietnia 1956 |
Biały wachlarz
Anonim
postać: Książę reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1956 |
Obłomow
Iwan Gonczarow
postać: Andrzej Sztolc reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 czerwca 1956 |
Lizystrata
Arystofanes
postać: Filurgos reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 czerwca 1956 |
Jedna ojczyzna
Michał Rusinek
postać: Fernabdez reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 grudnia 1956 |
Śmierć Antygony
Jean Anouilh
postać: Posłaniec reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1956 |
Historia nieprawdopodobna
Bolesław Prus
postać: Ludwik Kohot Pokrywalski reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1956 |
Panowie o paniach
Jeremi Przybora
forma twórczości: role teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1957 |
Metamorfozy
Lucjusz Apulejusz
forma twórczości: role reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 1957 |
Przed ślubem
Kazimierz Zalewski
postać: Muszkat reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 czerwca 1957 |
Zło krąży
Jacques Audiberti
postać: Porucznik reżyseria: Szydłowska-Lwow Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1957 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1957 |
Ucieczka
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Podporucznik Korwin-Makowski reżyseria: Opałek Wiesław, Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 listopada 1957 |
Noc listopadowa
Stanisław Wyspiański
postać: Hermes reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lutego 1958 |
Figiel Benvenuta
Marian Gawalewicz
postać: Giulio Romano reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 marca 1958 |
Stara Warszawa
.
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 kwietnia 1958 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Longinus Podbipięta reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 kwietnia 1958 |
Monika
Krystyna Salaburska
postać: Oficer śledczy reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1958 |
Dziewięć kochanek kawalera Dorna
Kornel Makuszyński
postać: Znajomy reżyseria: Opałek Wiesław, Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 sierpnia 1958 |
Komedia piosenek
Piotr Jan Beranger de
forma twórczości: role reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 sierpnia 1958 |
Dwie wizyty
Jerzy Baranowski, Joanna Wilińska
postać: Gospodyni teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 września 1958 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Emil reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 września 1958 |
Ulicznik warszawski
Antoni Wieniarski
postać: Piaskarz reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 października 1958 |
Ciocia z Honfleur
Paul Gavault
postać: Adolf Dorlange reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 listopada 1958 |
Ziarno gorczyczne czyli dzieje Marco Polo, skryptem jego nie objęte
Joanna Gorczycka
postać: Baron reżyseria: Gorczycka Joanna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 lutego 1959 |
Cudzoziemcy
Stanisława Fleszarowa-Muskat
postać: Tomasz reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 czerwca 1959 |
Maria Stuart
Juliusz Słowacki
postać: Rizzo reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1959 |
Hrabina Cosel
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Zaklika reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 września 1959 |
Warszawa w nocy
Cyryl Danielewski
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 października 1959 |
Żyletka Henryka Bantama
Włodzimierz Odojewski
postać: Filip Delmere reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1960 |
Szkoda tej czarownicy na stos
Christopher Fry
postać: Onufry reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 stycznia 1960 |
Adonis, czyli skamieniały kochanek
George Bernard Dublin
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lutego 1960 |
Zielony frak
Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
postać: Pinchet reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 lutego 1960 |
Iwan Sawicz Podżabrin
Iwan Gonczarow
postać: Iwan Sawicz Padżabrin reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1960 |
Miłostki ułańskie
Cyprian Godebski
postać: Szczerzecki reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 maja 1960 |
Portret z chartem
Julia Hartwig
postać: Comelli reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 maja 1960 |
Pieśń nad pieśniami
Jean Giraudoux
postać: Wiktor reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1960 |
Modniarka warszawska
Feliks Schober
postać: Gogo reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 sierpnia 1960 |
Zdradliwe morze
Emilia Cassa
postać: Stanisław Goliński reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 września 1960 |
Ostatni koncert
Stanisława Fleszarowa-Muskat
postać: Wojciech Żywny reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 października 1960 |
Maszeńka
Aleksander Afinogenow
postać: Leonid Borysewicz reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 kwietnia 1961 |
Romans Teresy Hennert
Zofia Nałkowska
postać: Pułkownik Jan Omski reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 czerwca 1961 |
Sprawa Makropulos
Karol Čapek
postać: Doktor Kolenty reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 sierpnia 1961 |
Robert i Bertrand czyli dwaj złodzieje
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Darek reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 września 1961 |
Człowiek z fotografii
Edward Fiszer
postać: Dyron reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 września 1961 |
Panna Roksana
Anatol France
postać: Widz I reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 września 1961 |
Wspólny dom
Włodzimierz Domeradzki
postać: Narrator reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1961 |
Promieniści
Krystyna Grzybowska
postać: Wawrzyniec reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 września 1961 |
Wielka przygoda
Wanda Mitzner
postać: Jarosław Dąbrowski reżyseria: Gorczycka Joanna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 listopada 1961 |
Wrzesień
Jerzy Putrament
postać: Porucznik Mineyko reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 grudnia 1961 |
Nasz człowiek w Hawanie
Graham Greene
postać: Kapitan Segura reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1961 |
Szczęście Frania
Włodzimierz Perzyński
postać: Otocki reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1961 |
Fräulein Doktor
Jerzy Tepa
postać: Porucznik Rene Austin reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1962 |
Zgoda w małżeństwie
Honore de Balzac
postać: Leon de Soulanges reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 stycznia 1962 |
Jak myślicie
Kazimierz Zalewski
postać: Edward Rysiecki reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1962 |
Lekcja tańca
Włodzimierz Odojewski
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 października 1962 |
Wilk
Aleksander Minkowski
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 października 1962 |
Largactil
Michał Choromański
postać: Przemyć reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 października 1962 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Doktor Biebrzeniewierzewski reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 stycznia 1963 |
O duchach, markizie i niefortunnym aptekarzu
Henri-Pierre Cami
postać: Wicehrabia reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lutego 1963 |
Czterech nocnych stróżów
Tymoteusz Karpowicz
postać: Inspektor policji reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1963 |
Jedna z sióstr
Halina Pietrusiewicz
postać: Inspektor Pilet reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 czerwca 1963 |
Człowiek w dwóch egzemplarzach
Henryk Bardijewski
forma twórczości: role reżyseria: Wiktorczyk Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 października 1963 |
Licytacja
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Klient 2 reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 grudnia 1963 |
Szantaż, Stary Malcolm i jego duch
Ludwik Górski, Andrzej Nowicki, Joanna Wilińska
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 marca 1964 |
Ja i ty
Stefania Grodzieńska
forma twórczości: role reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 kwietnia 1964 |
Uwaga:durnie!
Danił Al, Lew Rakow
postać: Piotrowski reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 kwietnia 1964 |
Zegary
Karol Cap
postać: Doktor reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1964 |
Zegary
Karel Cop
postać: Pan doktor reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1964 |
Historia zamierzchła
Andrzej Nowicki, Joanna Wilińska
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 października 1964 |
Spotkanie u milowego słupa
Sigurd Hoel
postać: Heidenreich reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 października 1964 |
Za drzwiami nie ma nikogo
Eligiusz Mikołajczyk
postać: Jerzy reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 stycznia 1965 |
Góra Kościuszki
Anna Lisowska-Niepokólczycka
postać: Paweł Edmund Strzelecki reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lutego 1965 |
Kiedy słońce zaszło w południe
Halina Auderska
postać: Kapitan Jan Storch reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 czerwca 1965 |
Zeznanie pod przysięgą
Günter de Bruyn
postać: Karol Schwabe reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1965 |
Bolesław Chrobry - Szło nowe
Antoni Gołubiew
postać: Arnulf reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lipca 1965 |
Dzika kaczka
Henrik Ibsen
postać: Relling reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 listopada 1965 |
Antrepryza narodowa
Zofia Orszulska
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 lutego 1966 |
Klara i Angelika
Maria Dąbrowska
postać: Filmowiec reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1966 |
Niewidzialny łowca
Stefan Majchrowski
postać: Bawole Oko reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 kwietnia 1966 |
Leonardo i gwiazdy
Halina Auderska
postać: Rycerz Godziemba reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 maja 1966 |
W labiryncie wierności
Miklos Gyarfas
forma twórczości: role reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1966 |
Siódme nie kradnij
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lipca 1966 |
Poczmistrz
Aleksander Puszkin
postać: Baron Andrzej Szwabrin reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 lipca 1966 |
Barwy walki
Mieczysław Moczar
forma twórczości: role reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1966 |
Pan Wołodyjowski
Henryk Sienkiewicz
postać: Sarbiewski reżyseria: Płaczek Edward, Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lutego 1967 |
Wiem, że jesteś... Giacondo
Alexander Lernet-Holenia
postać: La Tremouille reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 kwietnia 1967 |
Zapałka bez łebka
Aleksander Minkowski
postać: Dziennikarz Marcin reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 września 1967 |
Hotelik pod Różami
Ludmiła Marjańska
postać: On reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 listopada 1967 |
Paulina przechodzi do historii
Jadwiga Karbowska, Romana Windyżanka
postać: Karol reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 stycznia 1968 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Tyzenhauz reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1968 |
Droga do nieśmiertelności
Czesław Chruszczewski
postać: Pułkownik reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 września 1968 |
Agnieszka i siedmiu rycerzy
Jadwiga Żylińska
postać: Baron Münchausen reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 października 1968 |
Polacy w bitwie o Wielką Brytanię
Wiktor Reyzz-Rubini
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1968 |
Jan Kazimierz na łowach
Konstanty Majeranowski
postać: Pan Trzaska reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 marca 1969 |
Nieosądzony
Jerzy Jesionowski
postać: Karpiuk reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 kwietnia 1969 |
Zdrowie chorych
Julio Cortazar
postać: Doktor Bonifas reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 czerwca 1969 |
Kolumbowie rocznik 20
Roman Bratny
postać: Esesman reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 sierpnia 1969 |
Powstanie Warszawskie
Zofia Orszulska
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 sierpnia 1969 |
Ostatnia miłość Napoleona
Carlos d'Aquila, Claude Marais
postać: Bertrand reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 września 1969 |
Nieznane arcydzieło
Honore de Balzac
postać: Franciszek Porbus reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 listopada 1969 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Kleniewicz reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 grudnia 1969 |
Naszyjnik królowej
Lion Feuchtwanger
postać: Marszałek dworu królowej reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1970 |
Wierna rzeka
Stefan Żeromski
postać: Doktor reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 kwietnia 1970 |
Sprawa Bellamy'ego
Frances Noyes Hart
postać: Elliot Farwell reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 kwietnia 1970 |
Zegar słoneczny
Jan Parandowski
postać: Wuj Stefan reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1970 |
My z Ciepieliszek
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Leon reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1971 |
Żółta szlafmyca
Franciszek Zabłocki
postać: Traktycz reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 stycznia 1971 |
Wieczór z Lońką
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Budryziewicz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 stycznia 1971 |
Strachy
Maria Ukniewska
postać: Modecki reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1971 |
Noce Teresy
Zofia Nałkowska
postać: Władysław reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 maja 1971 |
Kochanek na wysokim stanowisku
Krystyna Usarek
postać: Inżynier reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 maja 1971 |
Polowanie na Guevarę
Bohdan Drozdowski
postać: Generał Ovando reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 maja 1971 |
Blaski i nędzne życie kurtyzany
Honore de Balzac
postać: De Marsay reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 maja 1971 |
Wachlarz
Carlo Goldoni
postać: Hrabia di Roca Marina reżyseria: Gliński Wieńczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 czerwca 1971 |
Od Stołpców po Kair
Melchior Wańkowicz
postać: Starszy strzelec Sawczuk reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 czerwca 1971 |
Strachy
Maria Ukniewska
postać: Modecki reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 czerwca 1971 |
Strachy
Maria Ukniewska
postać: Modecki reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lipca 1971 |
Strachy
Maria Ukniewska
postać: Modecki reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 grudnia 1971 |
Uprowadzenie
Henryk Bardijewski
forma twórczości: role reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 marca 1972 |
Kariera
Ludwig Achtel
postać: Freron reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 kwietnia 1972 |
Legnickie pole
Zofia Kossak-Szczucka
postać: Bartolomeo reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 maja 1972 |
Nieszczęśliwy wypadek podczas niebowzięcia
Jeremi Przybora
postać: Naczelnik Bidelec reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lipca 1972 |
Macocha
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Rotmistrz Poręba reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 lipca 1972 |
Daleka jest droga do Tipperary
Anna Sudlitz
postać: Prokurator reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 października 1972 |
Szok
Ludwik Górski
postać: Przyjaciel reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 listopada 1972 |
Romans biurowy
Emil Bragiński, Eldar Riazanow
postać: Jurij Samochwałow reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 grudnia 1972 |
Non Omnis Moriar
Jeremi Przybora
postać: Komisarz reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 stycznia 1973 |
Smutny walc
Jeremi Przybora
postać: Feldmarszałek von Alpensturm reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1973 |
Pilna przesyłka do Londynu
Jerzy Janicki
postać: Gestapowiec reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1973 |
Zgoda
Jan Pierzchała
postać: Bryski reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 marca 1973 |
Sprawa brzeska
Mieczysław Szerer
postać: Dyrektor kancelarii Sejmu reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1973 |
Sto złotych
Leszek Prorok
postać: Szef działu artystycznego reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 kwietnia 1973 |
Kłopotliwa przesyłka
Bolesław Żabko-Potopowicz
postać: Bołtuć reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 maja 1973 |
Siostra Kora
Julio Cortazar
postać: Doktor Luisi reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 czerwca 1973 |
Atlantyk w ogniu
Wojciech Brodnicki
postać: Lütjens reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 października 1973 |
Znaleziony ślad
Mary Braund
postać: Sajmon reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1973 |
Mata Hari - cena sławy - prawda i legenda
Andrzej Kudelski
postać: Pułkownik Sompron reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1973 |
Książę ułomny
Jeremi Przybora
postać: Rotmistrz Długolubski reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 stycznia 1974 |
Popioły
Stefan Żeromski
postać: Generał Pelletier reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 stycznia 1974 |
Mata Hari - cena sławy - prawda i legenda
Andrzej Kudelski
postać: Pułkownik Sompron reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 kwietnia 1974 |
Opowieści profesora Tutki
Jerzy Szaniawski
postać: Lekarz reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 kwietnia 1974 |
Kwiat paproci
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Prezes reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 sierpnia 1974 |
Niespodziewany połów
Henri-Pierre Cami
forma twórczości: role reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 września 1974 |
Bakterie miały wygrać wojnę
Andrzej Kudelski
postać: Przewodniczący sądu reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 września 1974 |
Komisarz Bonetti szuka Magdaleny
Zygmunt Zeydler-Zborowski
postać: Santorelli reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 września 1974 |
Komisarz Bonetti szuka Magdaleny
Zygmunt Zeydler-Zborowski
postać: Santorelli reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 listopada 1974 |
Ćwiczenia nad Wezerą
Kazimierz Radowicz
postać: Admirał Erich Raeder reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 listopada 1974 |
Ćwiczenia nad Wezerą
Kazimierz Radowicz
postać: Admirał Erich Raeder reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 grudnia 1974 |
Ćwiczenia nad Wezerą
Kazimierz Radowicz
postać: Admirał Erich Raeder reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 grudnia 1974 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Literat reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1975 |
Zaczęło się od Adagia. Historia opowiadana w pierwszej osobie
Jeremi Przybora
postać: Dygnitarz reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 stycznia 1975 |
Syrena
Antoni Czechow
postać: Podprokurator reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lutego 1975 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Antoni Wodziński reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 czerwca 1975 |
Wzlot i upadek Mussoliniego
Marcin Wolski, Stanisław Żytyński
postać: Wieniawa-Długoszewski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 października 1975 |
Mur pomiędzy nami
Tadeusz Rittner
postać: Aktor reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1975 |
Maska
Antoni Czechow
postać: Żestiakow reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1976 |
Pierwotni
Eliza Orzeszkowa
postać: Pomieniecki reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 lutego 1976 |
Ludzie przeciwko śmierci
Anna Szymańska
postać: Louis Fierro reżyseria: Nardelli Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lutego 1976 |
Z życia awanturnika
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Baron reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 marca 1976 |
Zatrute czekoladki
Anthony Cox Berkeley
postać: Roger Sheringham reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 marca 1976 |
Z życia awanturnika
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Baron reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 marca 1976 |
Śmierć aktorki
Andrzej Wiktor Piotrowski
postać: Edward Michałowski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1976 |
Rehabilitacja
Gabriela Zapolska
postać: Reżyser reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1976 |
Kukułka
Gabriela Zapolska
postać: Seweryn reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 sierpnia 1976 |
Nad Niemnem
Eliza Orzeszkowa
postać: Darzecki reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 sierpnia 1976 |
Nad Niemnem
Eliza Orzeszkowa
postać: Darzecki reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 sierpnia 1976 |
Nad Niemnem
Eliza Orzeszkowa
postać: Darzecki reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 października 1976 |
Doktor medycyny
Józef Korzeniowski
postać: Pułkownik reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 maja 1977 |
Kobieta bez skazy
Gabriela Zapolska
postać: Poseł do Rady Państwa reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 czerwca 1977 |
Godzina detektywów
Jürgen Thorwald
postać: Pierre Jacoud reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 czerwca 1977 |
Divertimento op. 8
Jeremi Przybora
postać: Excelencja reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 czerwca 1977 |
Łobzowianie
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Hrabia reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 czerwca 1977 |
Stara panna
Edith Wharton
postać: Sillerton reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 czerwca 1977 |
Godzina detektywów
Jürgen Thorwald
postać: Pierre Jaccoud reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lipca 1977 |
Godzina detektywów
Jürgen Thorwald
postać: Pierre Jaccoud reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 lipca 1977 |
Godzina detektywów
Jürgen Thorwald
postać: Pierre Jaccoud reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 września 1977 |
Pierwsze porywy
Konstantin Fiedin
postać: Ekscelencja Mamontow reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 października 1977 |
Klub stu diabłów
Franciszek Domnik
postać: Graf Stefan von Rosenberg reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 października 1977 |
622 upadki Bunga, czyli Demoniczna Kobieta
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Wuj Fitz-Patrick reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 listopada 1977 |
Gołoledź
Jeremi Przybora
postać: Edward Zapski reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 listopada 1977 |
Wilczyca
Jerzy Gierałtowski
postać: Wiktor Smorawiński reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 listopada 1977 |
Walka z szatanem
Stefan Żeromski
postać: Inżynier Czarnca reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 grudnia 1977 |
Strzały w Zachęcie
Mieczysław Szerer
postać: Hrabia Zamoyski reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1978 |
Przedziwna opowieść o Stazyjce i Placydzie
Gustaw Morcinek
postać: Astrolog reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1978 |
Kapitan Fracasse
Théophile Gautier
postać: Markiz de Bruyers reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1978 |
Kapitan Fracasse
Théophile Gautier
postać: Markiz de Bruyeres reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 lutego 1978 |
Kapitan Fracasse
Théophile Gautier
postać: Markiz de Bruyeres reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1978 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Hrabia Potocki reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 lutego 1978 |
Diabli nadali anioła
Walentyna Toczyska
postać: Ojciec reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 marca 1978 |
Nienawiść
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Dyrektor teatru reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 marca 1978 |
Wielki układ
Zbigniew Kubikowski
postać: Dyrektor reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 września 1978 |
Doktor Murek
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
postać: Horzeński reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 września 1978 |
Wielka Niedźwiedzica
Krystyna Salaburska
postać: Adwokat reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 października 1978 |
Pokolenie Marka Świdy
Andrzej Strug
postać: Graf reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1978 |
Rok 1918
Włodzimierz Tadeusz Kowalski
postać: Hrabia Kessler reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 listopada 1978 |
Węzły życia
Zofia Nałkowska
postać: Generał Jaspis Wysokolski reżyseria: Sznerr-Mierzejewska Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1978 |
Pustelnik
Andrzej Mularczyk
postać: Szef reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 grudnia 1978 |
Zaczęło się od Adagia. Historia opowiadana w pierwszej osobie
Jeremi Przybora
postać: Dyrektor Filharmonii reżyseria: Zembaty Maciej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 grudnia 1978 |
Piosenki pań swawolnych
Jerzy Rakowiecki
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1979 |
Muza gastronomica czyli medytacje o rozkoszach smaku i słuchu
Krzysztof Lipka
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lutego 1979 |
Jednouchy
Tibor Dery
postać: Pułkownik reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lutego 1979 |
Żółty krzyż
Andrzej Strug
postać: Senator Guillet-Gondon reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 marca 1979 |
Żółty krzyż
Andrzej Strug
postać: Senator Guillet-Goudon reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 1979 |
Żółty krzyż
Andrzej Strug
postać: Senator Guillet-Goudon reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1979 |
Żółty krzyż
Andrzej Strug
postać: Senator Guillet-Goudon reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 kwietnia 1979 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Car reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lipca 1979 |
Ta wieś Mogiła
Jerzy Broszkiewicz
postać: Król reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 lipca 1979 |
Młodego warszawiaka zapiski z urodzin
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Ojciec reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 sierpnia 1979 |
Młodego warszawiaka zapiski z urodzin
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Ojciec reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 sierpnia 1979 |
Młodego warszawiaka zapiski z urodzin
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Ojciec reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 sierpnia 1979 |
Młodego warszawiaka zapiski z urodzin
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Ojciec reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 sierpnia 1979 |
Młodego warszawiaka zapiski z urodzin
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Ojciec reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 sierpnia 1979 |
Młodego warszawiaka zapiski z urodzin
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Ojciec reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 grudnia 1979 |
Carmilla
Joseph Sheridan Le Fanu
postać: Ojciec reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 grudnia 1979 |
Carmilla
Joseph Sheridan Le Fanu
postać: Ojciec reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1979 |
Carmilla
Joseph Sheridan Le Fanu
postać: Ojciec reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1979 |
Carmilla
Joseph Sheridan Le Fanu
postać: Ojciec reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1979 |
Carmilla
Joseph Sheridan Le Fanu
postać: Ojciec reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lutego 1980 |
Uczta Baltazara
Tadeusz Breza
postać: Rokiciński reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lutego 1980 |
Uczta Baltazara
Tadeusz Breza
postać: Rokiciński reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 marca 1980 |
Koledzy
Hans Hellmut Kirst
postać: Kerze reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 kwietnia 1980 |
Życie dla śmiechu
Jerzy Górzański
forma twórczości: role reżyseria: Zembaty Maciej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 czerwca 1980 |
Pani Helena i pan Henryk
Jan Koecher, Alina Kozińska
forma twórczości: role reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lipca 1980 |
Rzeczywistość
Jerzy Putrament
postać: Wojewoda reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 września 1980 |
Syn Jagiełły
Władysław Milczarek
postać: Legat papieski Julian Cesarini reżyseria: Zelnik Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 maja 1981 |
Historia wielce niemoralna
Helena Benesova
postać: Stanisław Burgrabek reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 lipca 1983 |
Sprawa żyrardowska
Jarosław Warzecha
postać: Hrabia Potocki reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 września 1983 |
Wybrańcy pod Wiedniem
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Feliks Potocki reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 listopada 1983 |
Z perspektywy Albionu: Rosja 1917
Wojciech Brodnicki
forma twórczości: role reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 stycznia 1984 |
Król Maciuś Pierwszy
Janusz Korczak
forma twórczości: role reżyseria: Grotowska Stanisława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 maja 1984 |
Ziemia rozdarta
Kazimiera Iłłakowiczówna
postać: Jan Luksemburg reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 listopada 1984 |
Zabawna historia o Amerykance polskiego pochodzenia, która zapragnęła poślubić arystokratę
Tadeusz Łopalewski
postać: Ojciec reżyseria: Kulesza Marek teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 grudnia 1984 |
Kto zabije Sherlocka Holmesa
Teresa Kalińska
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 marca 1985 |
Biedna wielka kobieta
Ewa Stocka-Kalinowska
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 kwietnia 1985 |
Szczęście rodzinne - życie Lwa i Sofii Tołstojów
.
postać: Car Mikołaj II reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lipca 1985 |
Kanadyjskie losy wawelskich arrasów
Wojciech Brodnicki
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 października 1985 |
Mickiewicz w Paryżu
Elżbieta Staniszewska
postać: Pułkownik Lagowski reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 listopada 1985 |
To samo
Leopold Staff
postać: Tomasz Korzecki reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1985 |
Czary
Franciszek Bohomolec
postać: Dziwomir reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lutego 1986 |
Rewolucja
Kazimierz Tetmajer-Przerwa
forma twórczości: role reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1986 |
Niedobra miłość
Zofia Nałkowska
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1986 |
Niedobra miłość
Zofia Nałkowska
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1986 |
Niedobra miłość
Zofia Nałkowska
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1986 |
A lasy wiecznie śpiewają
Trygve Gulbranssen
postać: Kapitan Klinge reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1986 |
A lasy wiecznie śpiewają
Trygve Gulbranssen
postać: Kapitan Klinge reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 grudnia 1986 |
Perły to tylko kłopot
Raymond Chandler
postać: Gallmore reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 maja 1987 |
Geniusz z Kimbelrey
Jan Kraśko
postać: Lord Samuel Rodhes reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 lipca 1987 |
Urząd
Tadeusz Breza
postać: Adwokat Campilli reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lipca 1987 |
Urząd
Tadeusz Breza
postać: Adwokat Campilli reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 lipca 1987 |
Urząd
Tadeusz Breza
postać: Adwokat Campilli reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lipca 1987 |
Urząd
Tadeusz Breza
postać: Adwokat Campilli reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 lipca 1987 |
Urząd
Tadeusz Breza
postać: Adwokat Campilli reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 sierpnia 1987 |
Urząd
Tadeusz Breza
postać: Adwokat Campilli reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 sierpnia 1987 |
O trzech miłościach
Andrzej Nowicki
forma twórczości: role reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 sierpnia 1987 |
Madame Dubarry
Leopold Blumental
forma twórczości: role reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 sierpnia 1987 |
Madame Dubarry
Leopold Blumental
forma twórczości: role reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1987 |
Cytadela
Georges Courteline
postać: Owen reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1987 |
Cytadela
Georges Courteline
postać: Owen reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1988 |
Kongres we Florencji
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Naczelnik reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 marca 1988 |
Jim szczęściarz
Kingsley Amis
postać: Juliusz Gore-Urquhart reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 marca 1988 |
Jim szczęściarz
Kingsley Amis
postać: Juliusz Gore-Urquhart reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1988 |
Dialogi karmelitanek
Georges Bernanos
postać: De la Force senior reżyseria: Bałazy Dobrosława teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 listopada 1988 |
Epoka kawiarni "Union"
Jerzy Daniek
forma twórczości: role reżyseria: Adler Petr, Tuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 listopada 1988 |
Epoka kawiarni "Union"
Jerzy Daniek
forma twórczości: role reżyseria: Adler Petr, Tuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 listopada 1990 |
Miałem tylko jedno życie
Stefan Kisielewski
postać: Edmund Rudnicki reżyseria: Sznerr-Mierzejewska Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 grudnia 1990 |
Miałem tylko jedno życie
Stefan Kisielewski
postać: Edmund Rudnicki reżyseria: Sznerr-Mierzejewska Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 grudnia 1990 |
Czahary
Maria Rodziewiczówna
postać: Wilszyc reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 grudnia 1990 |
Czahary
Maria Rodziewiczówna
postać: Wilszyc reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1991 |
Klara i Angelika
Maria Dąbrowska
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 maja 1991 |
Opowieść o Inku zwanym Wisełką
Gustaw Morcinek
forma twórczości: role reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 czerwca 1991 |
Podróże z moją ciotką
Graham Greene
postać: Visconti reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 czerwca 1991 |
Podróże z moją ciotką
Graham Greene
postać: Visconti reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1991 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Gubernator reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lipca 1992 |
Misia z Godebskich i muzycy
Krystyna Sznerr
forma twórczości: role reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lipca 1992 |
Misia z Godebskich i muzycy
Krystyna Sznerr
forma twórczości: role reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 sierpnia 1992 |
Misia z Godebskich i muzycy
Krystyna Sznerr
forma twórczości: role reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 sierpnia 1992 |
Misia z Godebskich i muzycy
Krystyna Sznerr
forma twórczości: role reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 stycznia 1993 |
Misja ostatniej nadziei
Janusz Korczak
postać: Sikorski reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1993 |
Dwoje ludzi
Alan Alexander Milne
postać: Lord Robert Ormsby reżyseria: Piszczatowski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 kwietnia 1993 |
Wielki skok
Dashiell Hammett
postać: Szef Corrella reżyseria: Olejniczak Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1994 |
Noc
Michelangelo Antonioni
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 kwietnia 1994 |
Bezczelna figura
Kornel Makuszyński
postać: Narrator reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 maja 1994 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Wujek reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 sierpnia 1994 |
Niekłamane oblicze Jana Piszczyka
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Radziszewski reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 sierpnia 1994 |
Niekłamane oblicze Jana Piszczyka
Jerzy Stefan Stawiński
postać: Radziszewski reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 stycznia 1995 |
Tajny agent
Joseph Conrad Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 stycznia 1995 |
Agata Christie - ona wiedziała, co...
Elżbieta Łukomska
postać: Generał reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lutego 1995 |
Wyrodek
Jerzy Niemczuk
postać: Ojciec reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 marca 1995 |
Reduta
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Seweryn reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 kwietnia 1995 |
Pożegnania
Stanisław Dygat
postać: Ojciec Pawła reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 grudnia 1995 |
Poeta zamordowany
Guillaume Apollinaire
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1996 |
Jest jak jest
Jerzy Janicki, Andrzej Mularczyk
postać: Tadeusz Rozwadowski reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 sierpnia 1996 |
Wielka brama
Kornel Makuszyński
postać: Ambasador reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 listopada 1996 |
Tristan 1946
Maria Kuncewiczowa
postać: Bradley reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1996 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Lanckoroński reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 września 1997 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
postać: Baron Lisola reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Nienawiść
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Dyrektor teatru reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Panna Zuzanna
Jeremi Przybora
postać: Teofil reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Powtórka z legend Warszawy
Zofia Orszulska
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|